Dla tych, którzy wolą budownictwo tradycyjne, proponujemy pokrycie dachów czymś lepszym i cieplejszym. W każdym rodzaju budynku możemy wykonać dach w systemie H-Block lub Thexpan.

Dachy wykonane w systemie H-Block® przewyższają swoją trwałością i wytrzymałością tradycyjne. Jako materiał kompozytowy, płyty H-Block® dają niezrównaną ochronę przeciwudarową, skutecznie chroniąc budynek przed huraganami. Zastosowanie płyt H-Block® znacznie redukuje czas montażu, co jest szczególnie cenne podczas operacji wymiany dachu na obiektach będących już w użytkowaniu. Warstwa izolacyjna PUR nie wymaga renowacji przez cały okres użytkowania obiektu, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolacyjnych. Wyjątkowe właściwości mechaniczne i termiczne dachów w systemie H-Block® generują znaczne oszczędności nie tylko podczas budowy, ale przede wszystkim w czasie eksploatacji obiektu.

Spośród znanych, dachowych systemów konstrukcyjnych, wyróżnia się następujące z zastosowaniem płyt warstwowych H-Block:

1. Dachy z ukrytą krokwią:

  • o dwukrotnie większym rozstawie krokwi w porównaniu do tradycyjnej więźby dachowej,
  • o niewielkiej grubości całkowitej pokrycia dachowego, a tym samym wyższych pomieszczeniach na poddaszu,

2. Dachy w układzie nakrokwiowym

  • o konstrukcji kratownicowej dachu (dach wzmocniony)
  • o istotnie większym rozstawie krokwi w porównaniu do tradycyjnej więźby dachowej
  • bez mostków cieplnych
  • o niewielkiej grubość całkowitej pokrycia dachowego, a tym samym wyższych pomieszczeniach na poddaszu

3. Dachy samonośne

  • o więźbie dachowej zredukowanej do minimum, dzięki wewnętrznemu ożebrowaniu płyty,
  • bez mostków termicznych,
  • o niewielkiej grubości całkowitej pokrycia dachowego, a tym samym wyższych pomieszczeniach na poddaszu,

Dachy w systemie Thexpan transferują nasze doświadczenia z budownictwa przemysłowego do mieszkaniowego. Dach Thexpan jest płytą warstwową z funkcją wymiany ciepła (lub bez) położoną na zredukowanej do minimum więźbie dachowej. W swej istocie odpowiadają „filozofii” dachów w układzie nakrokwiowym z tą różnicą, że mają blaszane pokrycie „na gotowo”. W wersji z wymiennikiem, pełnią rolę solaru, dolnego źródła zasilania pompy ciepła albo dachu samo-odśnieżającego się – trzy w jednym.