W ramach budownictwa energooszczędnego jakim zajmuje się nasza firma, jako partner  sprzedajemy domy mobilne ZEPHYR ,  które mogą być wodowane jak i ustawiane na lądzie. Dostępne powierzchnie – 35-72 m2 w cenach na stronie zephyr.pl.  Oprócz wielu zalet , taki dom(y) ma i tę, że można go wielokrotnie przestawiać i mieć go tam, gdzie zamarzymy. Specyfikacja standardu:

Stan surowy zamknięty

 1. Konstrukcja budynku

Konstrukcja budynku Zephyr została wykonana w energooszczędnej technologii firmy Solcraft z wykorzystaniem płyt warstwowych Thexpan plus ®, Thermont plus ®  ,  H-Block®  oraz H-Block plus ®  .  Dodatkowo elementy nośne zawierają drewno konstrukcyjne  BSH oraz KVH o stopniu wysuszenia nie więcej jak 15% wilgotności. Całość konstrukcji jest zabezpieczona przed wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych, w szczególności dużą wilgotnością powietrza dla domów na wodzie.

 1. Obudowa
 • Ściany zewnętrzne wykonano z płyt H-Block®  OSB/PUR /OSB o grubości rdzenia izolacyjnego 140 mm pianki poliuretanowej i współczynniku przewodzenia U=0,15 W/m²K
 • Ściany wewnętrzne wykonano z płyt H-Block®  OSB/PUR /OSB o grubości rdzenia izolacyjnego 100 mm pianki poliuretanowej i współczynniku przewodzenia U=0,21 W/m²K
 • Ściany wewnętrzne wykonano z płyt  H-Block plus ®  OSB/PUR /OSB o grubości rdzenia izolacyjnego 140 mm pianki poliuretanowej i współczynniku przewodzenia U=0,15 W/m²K
 • Dach wykonano w części z płyt warstwowych Thexpan plus ® z wymiennikiem ciepła a w części z płyty Thermont plus ® , bez wymiennika ciepła. Pokrycie zewnętrzne to blacha stalowa, powlekana i ocynkowana. Pokrycie wewnętrzne, to płyta OSB.
 1. Okna

Okna energooszczędne w ramie PCV, trzy-szybowe . Dla wyjść na taras występują okna w  wersji na zawiasach (HD) lub przesuwne (SD). Współczynnik przenikania okien: ok. 0,58 W/m²K

 1. Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne stalowe, pełne, na zawiasach. Standard energooszczędny o współczynniku przenikania  ok. 0,58 W/m²K

Stan deweloperski

 1. Elewacja zewnętrzna

Elewacja zewnętrzna wentylowana, wykonana z drewna zabezpieczonego termicznie w układzie poziomym. Kolor naturalny. Parapety blaszane w kolorze dachu.

 1. Elewacja wewnętrzna ścian

Elewację wewnętrzną wykonano z płyty G-K,  w części bezpośrednio na płycie H-Block®,  a w części na przed-ściance – na stelażu wypełnionym wełną mineralną. Płyta G-K zatarta i pomalowana na biało. W łazienkach płyta G-K przygotowana do położenia płytek ceramicznych. Glify okien wykonane z płyt G-K.

 1. Sufity

Sufity wykonano na stelażu stalowym z płyty G-K zatartej i pomalowanej.

 1. Podłogi

W części mieszkalnej podłoga surowa z okładziny OSB ( zewnętrzna okładzina płyty podłogowej H-Block® plus),  przygotowana do oszlifowania i przyklejenia paneli drewnianych. W łazienkach, podłoga surowa z okładziny OSB przygotowana do ułożenia suchego jastrychu i naklejenia płytek ceramicznych.

 1. Instalacje
 • Instalacja elektryczna ułożona w przestrzeni pomiędzy sufitem i dachem oraz po ścianach. Wyprowadzone końcówki do przyłączenia gniazd, lamp oraz urządzeń w kuchni i łazienkach. Na zewnątrz budynku umieszczono tablice zasilającą oraz kable do podłączenia lamp zewnętrznych.
 • Instalacja antenowa wykonana do podłączenia anteny satelitarnej oraz gniazda antenowego telewizora.
 • Instalacja wodno-kanalizacyjna wykonana z rur PCV z podłączeniem pomp wyrzutowych ścieków. Całość instalacji wodno-kanalizacyjnej wyprowadzona do skrzynki zewnętrznej przyłączeniowo-odprowadzającej.
 • Instalacja solarna podłączona do płyt warstwowych Thexpan plus ® z wymiennikiem oraz zasobnika wody użytkowej. Zasobnik posiada opcje podgrzewania wody ciepłem z dachu oraz grzałką elektryczną.
 • Instalacja rekuperacji posiada zamontowany rekuperator z odzyskiem ciepła oraz wentylacją nadmuchowo-wyciągową.

Stan „pod klucz”

 1. Podłogi
 • Podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych wykonano z paneli drewnianych naklejonych na zewnętrzną okładzinę płyty OSB konstrukcji podłogi H-Block plus ®. Drewno lakierowane, listwy przypodłogowe białe lub w kolorze drewna.
 • Podłogi w łazienkach wykonane z płytek ceramicznych ze średniego przedziału cenowego.
 1. Ściany i sufity
 • Ściany i sufity w pomieszczeniach mieszkalnych wykonano z płyt G-K pomalowanych na kolor farbami zmywalnymi lub pokryte tapetą włóknową i pomalowane.
 • Ściany w łazienkach wykonane z płytek ceramicznych ze średniego przedziału cenowego.
 • Gniazda i włączniki elektryczne –plastikowe
 • Lampy sufitowe – halogeny w gniazdach sufitowych.
 • Na ścianach zewnętrznych zamontowano lampy oświetlające wejście oraz taras.
 1. Wyposażenie łazienek
 • Umywalki, sedesy (dolno-płuki) wykonano z ceramiki ze średniego przedziału cenowego. Ponadto w łazienkach zamontowano prysznic z uniesionym brodzikiem, elektryczną drabinkę do suszenia i ogrzewania oraz oporowe podgrzewanie podłogi. Baterie umywalkowe i prysznicowe – chromowane. Prysznic z opcją zamontowania deszczownicy ( w zależności od wielkości kabiny prysznicowej).
 • Ściany w łazienkach wykonane z płytek ceramicznych ze średniego przedziału cenowego.
 • Meble łazienkowe w standardzie IKEA.
 • Gniazda i włączniki plastikowe.
 1. Wyposażenie kuchni
 • Meble kuchenne w standardzie IKEA z szafkami stojącymi oraz wiszącymi. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej. Bateria zlewozmywakowa – chromowana. Blaty kuchenne, zmywalne.
 • Kuchnia elektryczna ( blat grzejny z płytą kwarcową lub indukcyjną), pralka, zmywarka do naczyń, lodówka. Pochłaniacz zapachów kuchennych. Gniazda i włączniki plastikowe
 1. Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne – płycinowe na zawiasach. W niektórych opcjach- drzwi do  łazienki przesuwne.

 1. Ogrzewanie

W każdym pomieszczeniu ( z wyłączeniem łazienek) zamontowano grzejnik konwekcyjny.